Z bloga do radia, z radia na mapę

Jak wiecie po wpisie lajfstajlowym, razem z grupą 69 już autorów blogów podróżniczych pokazaliśmy ostatnio, że nieźli z nas lanserzy. Chcieliśmy udowodnić, że poradzimy sobie z decyzją kapituły Blog Roku Onetu, która wrzuciła nas do jednego worka z modą, celebrytami i designem. Popularność akcji w internecie przerosła nasze oczekiwania, a jej najważniejszym skutkiem dla Was – czytelników blogów – jest jedność. Jedność blogerów podróżniczych. Po co Wam ona?

Kilka miesięcy temu powstała z inicjatywy Podróżnickich grupa dyskusyjna blogerów podróżniczych. Poznawaliśmy się, dyskutowaliśmy o praktykowanych rozwiązaniach na blogu i w podróży. Aż tu nagle spadła na nas jak bomba informacja o niezrozumiałej decyzji Onetu. W odpowiedzi rozpoczęła się burzliwa dyskusja, w efekcie której powstał pomysł na akcję. Byliśmy już na tyle zgrani, że wierzyliśmy, że ogarniemy temat wymagający współpracy ludzi będących w ciągłej podróży, ze słabym dostępem do internetu, a nawet prądu, z uwzględnieniem wszystkich stref czasowych… Przez kilka dni siedzieliśmy na facebooku częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Dodawaliśmy kolejne blogi do fanpage’a Polskich Blogów Podróżniczych, namawialiśmy do czytania znajomych i coraz bardziej nabieraliśmy przekonania, że nie jesteśmy już pojedynczymi autorami, ale stanowimy spójną blogosferę podróżniczą. Kiedy Julia i Bartek zaprosili nas do radia WWW, żeby posłuchać o akcji, warunek był jeden – mówimy w imieniu “związku zawodowego blogerów podróżniczych”. Do pierwszej minuty audycji nie daliśmy jej zapowiedzieć kto przyjdzie ;)

pbp2

 

Kto ostatecznie przyszedł do radia i co powiedział możecie usłyszeć poniżej.

Po co komu blog podróżniczy?

Audio MP3

Jak pisać bloga w podróży?

Audio MP3

Co to jest podróżniczy lajfstajl? Skąd mamy „tyle” kasy na podróże?

Audio MP3

Jak zorganizowaliśmy akcję lajfstajlową i co z niej wynika?

Audio MP3

 

Po akcji lajfstajlowej wiedzieliśmy, że tu i teraz chcemy pokazać światu wszystko, co blogosfera podróżnicza ma wartościowego do zaoferowania – prawdziwe relacje prawdziwych ludzi, świetne zdjęcia, podpowiedzi czy inspiracje. I tak powstaje pierwszy wspólny projekt naszego “związku zawodowego” – portal blogipodroznicze.pl. Będzie o nim na pewno głośno w następnych tygodniach. Zajrzyjcie, poszukajcie na mapie miejsca na świecie, do którego chcecie pojechać. Z dużym prawdopodobieństwem ktoś z nas już tam był i wesprze Was ciekawą relacją. Pamiętajcie jednak, że  mimo wzajemniej sympatii, jesteśmy grupą indywidualistów i z pewnością będziemy mieć odmienne wrażenia z tych samych miejsc. To jednak da Wam chyba jeszcze więcej korzyści.

 

To jak? Wylansowaliśmy się w tym radiu?