O konkursie fotograficznym i jego skutkach

Miło mi poinformować, że za swoje zdjęcia z Chile zostałam wybrana jedną z laureatek konkursu fotograficznego ogłoszonego przez grupę ToTuToTam. Konkurs zatytułowany “Miejska Opowieść. Ameryka Łacińska” miał na celu wybór najciekawszych reportaży fotograficznych przedstawiających zagadnienia związane z miastami Ameryki Środkowej i Południowej.

Konkurs

Do konkursu wybrałam fotografie z Valparaiso w Chile zrobione 2 lata temu i opatrzyłam je komentarzem:

Valparaiso, zwane miastem artystów. Dla mnie miasto zaskakujące. Śmierdzące portem i trzeszczące zardzewiałymi windami. Kolorowe do nieprzyzwoitości. Przepełnione młodzieńczym buntem i ignorancją wobec polityki. Miasto, w którym blaszane ściany mają głos.

aa-4

Prace oceniał i skomentował Filip Klimaszewski, fotograf, wyróżniony w Grand Press Foto i Visa Pour l’image:

W czasach internetu i cyfrowych aparatów jesteśmy atakowaniu nie skończoną ilością zdjęć z jarmarków, plaż, dalekich wiosek itp. Ta nagroda jest za to że autorka poszła pod prąd, i pokazała miejsce przez pryzmat lokalnej alternatywnej sztuki! F.Klimaszewski

 

Rezultaty

Szczegóły konkursu, komentarze oraz pozostałe prace zostały opublikowane na stronie ToTuToTam oraz na blogu magazynu “Podróże”, który ufundował prenumeraty dla zwycięzców. My będziemy zatem zagłębiać się w lekturę, a Was zachęcam do zajrzenia na strony i wybrania swoich typów.

Dodatkowo podsumowaniem konkursu będzie rozmowa o Ameryce Południowej prowadzona w internetowym radiu WWW w audycji “Droga na skróty”. Dlatego wszystkich, którzy będą mieli możliwość i ochotę zapraszamy przed laptopy w najbliższą niedzielę (30 października) w godz. 12:00-14:00. Odpowiem, co autorka miała na myśli naciskając spust migawki i jak nam się udała podróż po Chile.

Dostaliśmy zapowiedź, że audycja będzie rejestrowana i zostanie wrzucona na bloga, także zapracowani tym razem nie zostaną na lodzie :-)